Care Oyun Akademisi Eğitim Semineri

 

Konu               :Otistik ve farklı gelişen çocukların odağında, aile koçluğu ve gelişimi destekleyici yaklaşım ve sosyalleşme temalarının işleneceği seminerde, uluslararası uygulamaların yanı sıra karşılıklı deneyimlerin paylaşılması ile verimli, çözüm odaklı ve hedefe yönelik yaklaşımların irdelenmesi.

Tarih                :31 Ocak 2013 Perşembe, Saat 18:00-20:00

Yer                   :Kozzy Kültür Merkezi Konferans Salonu Kozyatağı - İstanbul 

KONUŞMACILAR:

Prof. Dr. Dilşad TÜRKDOĞAN,

            “Otizm’in Nöro-Biyolojisi”

1986 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra aynı üniversiteden ‘’Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları’ uzmanlık eğitimini aldı. ’Çocuk Nörolojisi’ yan dal uzmanlığını Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde yaptı. 1998 yılında Doçent’, 2004 yılında Profosör olan Dilşad Türkdoğan;, Almanya, İsviçre ve ABD’de çeşitli eğitim ve çalışmalara katıldı. Çok sayıda makale, proje çalışmaları ve ödülleriyle halen Marmara Üniversitesi Nörolojik Bilimler Enstitüsü ve Tıp Fakültesi’nde görev yapıyor.

 Amanda Binns,  M.A. SLP-CCC

‘’Coaching / Supporting Parents to Become Part of the Therapeutic Process”

[Ailelerin Terapi Sürecinin Parçası Olmasına Önderlik Etme ve Destekleme]

Amanda Binns, State Üniversitesi İletişim Bilimleri ve Bozuklukları Bölümü’nden dil ve konuşma bozuklukları uzmanı olduktan sonra geniş yelpazedeki çocuklarla okullarında, hastanede ve ev ortamında terapiler vererek özel klinisyen olarak çalışmalarına başladı. 2006 yılında ‘Milton and Ethel Harris Research Initiative’ (MEHRI) York University,Toronto’da disiplinler-arası ortak çalışmalarda DIR/Floortime uygulamaların etkinliği alanında klinik araştırmalar yapıyor.

2010 yılında, Uzman DIR Dil ve Konuşma Bozuklukları Terapisti oldu ve ICDL* DIR** sertifika programında Eğitim Lideri olarak çalışmalarına devam ediyor. Amanda, klinik çalışmalarına Kuzey Amerika’da, özellikle otizm tanısı almış çocuklar ve aileleriyle, ailelere önderlik, paylaşıma dayalı aile toplantıları ve özel terapilerlerle uygulamalar yapıyor. İletişim becerilerinin gelişiminin desteklenmesi, erken çocukluk döneminde karşılıklılık ve oyunların önemi, kendini sakinleştirebilme ve tedavi sürecinin bir parçası olabilmesi için anne/babalara önderlik etmek ve bu süreçte onları desteklemek özel ilgi alanları. 

Oturum Yönetmeni: Prof. Dr. Dilşad Türkdoğan

DAVETLİLER:

ü    Otizm yelpazesinde ve Farklı Gelişen çocukları olan AİLE BİREYLERİ

ü    Bu alanda çalışan tüm PROFESYONELLER

Katılımımınızla ilgili bilgi vermenizi rica ediyoruz.

            İletişim için: info@caregelisim.com ,  Tel: 0 216 518 57 57, www.careoyunakademisi.com 

Kadıköy Belediyesi’nin katkıları, Ataşehir Örnek Lions Klübü Derneği ve Otizm Akademisi destekleriyle. 

* ICDL (Interdisciplinary Council on Developmental and Learning Disorders),

**DIR (Developmental, Individual Differences, Relationship-based)